Michael Phelps – legenda pływania

Redakcja

3 stycznia, 2024
Michael Phelps jest jednym z najbardziej utytułowanych sportowców w historii igrzysk olimpijskich. Zdobył łącznie 28 medali z 23 złotymi i 5 brązowymi medalami.

Michael Phelps – wielki sportowiec

Michael Phelps jest uważany za jednego z największych sportowców w historii. Łącznie zdobył 23 medale olimpijskie i ustanowił 23 rekordy świata. Jego osiągnięcia są tak imponujące, że otrzymał nagrodę Laureus World Sports Award za bycie „najwybitniejszym sportowcem na Ziemi”. Michael Phelps, znany również jako Michael Phillip, urodził się 30 czerwca 1985 roku w Baltimore w stanie Maryland jako syn samotnej matki, która pracowała na dwóch stanowiskach, aby wspierać jego i jego siostrę. Dzieciństwo spędził jako zapalony pływak i uwielbiał rywalizować z przyjaciółmi na szkolnych imprezach przy basenie. W 2000 roku został zaproszony przez USA Swimming do dołączenia do ich Junior National Team.

Michael Phelps – niezwykła kariera

Pierwsze duże międzynarodowe zawody Michaela Phelpsa odbyły się w wieku 15 lat, kiedy brał udział w Mistrzostwach Świata Juniorów, gdzie zdobył 3 złote medale. W następnym roku został członkiem kadry narodowej juniorów USA i zabrał do domu jeszcze 2 złote medale z tych zawodów, a także został członkiem juniorów USA Swimming’s. Michael Phelps pobił również wiele rekordów świata i ustanowił wiele rekordów świata. Jest uznawany za najbardziej utytułowanego sportowca w historii zarówno przez Międzynarodowy Komitet Olimpijski, jak i Rekordy Guinnessa.

Michael Phelps – ikona olimpijska

Michael Phelps to amerykański pływak, który zdobył rekordową liczbę 22 medali olimpijskich. Jest najbardziej utytułowanym sportowcem w historii igrzysk olimpijskich z większą liczbą złotych medali niż jakikolwiek inny olimpijczyk. Michael Phelps pływa od szóstego roku życia i jest uważany za jednego z największych sportowców na świecie. Jego kariera rozpoczęła się w North Baltimore Aquatic Club i kontynuowała sukcesy na North Carolina State University, gdzie zdobył trzy mistrzostwa NCAA Division I i ustanowił 16 rekordów krajowych.

Polecane: